Возврат денежных средств после признания публичных торгов недействительными

 


Суть спору

Клієнти нашої адвокатської контори - фізичні особи, придбали на публічних торгах арештоване майно, іпотекодержателем якого виступав ПриватБанк. Організатором торгів виступила спеціалізована організація ТОВ «Юнор», яка уклала договір з Головним управлінню юстиції певної галузі.

Після закінчення публічних торгів наші клієнти перерахували на банківський рахунок ТОВ «Юнор» грошові кошти за придбані лоти. Проте надалі укладені договори купівлі-продажу арештованого майна визнані недійсними в судовому порядку за позовом ПриватБанку. Після цього наші клієнти неодноразово зверталися до ТОВ «Юнор» та Міністерства юстиції з проханням повернути сплачені гроші. Однак зрозумілої відповіді так і не отримали.

Таким чином, клієнти нашого адвокатського офісу стали заручниками ситуації, а збитки кожного з них на цьому етапі склали понад 250 000 грн. Ситуація ускладнювалась ще й тим фактом, що на момент отримання судового рішення про визнання торгів недійсними, їх організатор - ТОВ «Юнор», оголосив себе банкрутом і знаходився в стадії ліквідації. Реальних грошей з ТОВ «Юнор» отримати було неможливо.

Позиція адвоката

Провівши ретельну досудову роботу, адвокат підготував переконливу доказову базу, на підставі якої вдалося довести суду, що в сформованій ситуації відповідачем за позовом про відшкодування матеріальної шкоди повинно виступати не ТОВ «Юнор», а Головне управління юстиції (ГУЮ) відповідної області.

Результат по справі

Завдяки правильно обраній правової стратегії, отримано позитивне судове рішення, яким грошові кошти, перераховані нашими клієнтами організаторам торгів, підлягають відшкодуванню в повному обсязі за рахунок стягнення з ГУЮ.

Згодом представники управління юстиції намагалися оскаржити отримане рішення в апеляційному та касаційному порядках. Однак ці спроби виявилися безрезультатними.

Вдалося домогтися фактичного виконання судового рішення, в результаті чого гроші повернені нашим клієнтам в повному обсязі.